CO JE U NÁS NOVÉHO

Vystřihovánky - soubor číslo 50 najdete na stránce s vystřihovánkami.

Klikněte pro zvětšení !

Máme pro Vás, na stříhání velmi jednoduché, vystřihovánky!
Najdete je na stránce Barevné vystřihovánky.

Klikněte pro zvětšení !

Opět máme v nabídce červené kolíčky. Naleznete je na stránce s vystřihovánkami.

Klikněte pro zvětšení !

 

NAJDETE NÁS NA FACEBOOKU !   Vránovi – Kratochvilné vystřihovánky

Nabízíme Vám možnost platby předem na náš bankovní účet a tím snížení poštovného. Více informací na stránce objednávka.


O NÁS

Souhra mnoha nejrůznějších náhod nás v roce 1996 přivedla k vydání lidového hudebního kalendáře. Kalendář jsme vyzdobili vystřihovanými obrázky „z naší dílny„ , jednotlivé měsíce provázely lidové písničky v tříhlasé úpravě Pavla Jurkoviče. Při propagaci tohoto kalendáře, která byla spojena s předváděním techniky vystřihovánek, projevili přihlížející návštěvníci zájem o vlastní vystřihování našich obrázků. Tak se zrodil nápad rozkreslit a nabídnout zájemcům první vzory na vystřihování. Naše vystřihovánky jsme nazvali „kratochvilnými„. Jednotlivé rozkreslené motivy vystřihovánek jsme seřadili do souborů, kterých je už padesát, další pro Vás připravujeme.

Vydali jsme třináct nástěnných kalendářů. K ilustrování jsme zvolili vždy jinou lidovou techniku. Obrázky provází lidové písně z Čech, Moravy i Slezska. Vydali jsme i několik pohlednic s motivy z kalendářů.

Během roku navštěvujeme s našimi vystřihovánkami, kalendáři, někdy i perníky nejrůznější výstavy, lidová muzea a jarmarky, kde předvádíme některé lidové techniky (zhotovení a využití vystřihovánek; řemeslo perníkářské: perníky zdobené polevou, perníky našich babiček – s barvotiskovými obrázky – polevou dozdobované, perníky starodávné – tlačené do dřevěných forem). V oboru zdobení perníků jsme dosáhli titulu „Mistr lidové umělecké výroby„.

V minulých letech jsme se účastnili mnoha výstav, přispívali do různých časopisů (Praktická žena, Informatorium, Receptář, Vlasta, Sluníčko, Knihovnička…), mohli jste nás zhlédnout i v televizních pořadech Receptář, Barvy života a „Toulavá kamera„.

Markéta a Petr Vránovi


Poslední aktualizace stránek: 12. 11. 2023